BİR OLAYI ANLATAN KONUŞMALAR ÇİNCE OLSA BİLE; MARİFET, İZLEDİKLERİN VE HİSLERİNE GÖRE VE BASİRETİNİN HAKEMLİĞİYLE HİKMETLERİ ANLAMAKTIR !…

(DEAR FRIENDS NOT SPEAKING CHINESE, EVEN IF THE VOICES TELLING AN OCCURRENCE IN THIS VIDEOARE CHINESE , IT IS A SKILL TO PERCEIVE THE REAL MEANING, WISDOM ACCORDING TO YOUR IMPRESSIONS AND SIXTH SENSE; BESIDES BY YOUR REFEREEING OF YOUR INSIGHT! )

Bazı gerçekler sisler ardındadır…Alemde görünen işaretler, deliller, ipuçları her zaman gerçeği yansıtmaz! Altıncı His (Basiret), Allah vergisi bir armağandır! Nice krallar, meşhur politikacılar sisler ardındaki gizli gerçekleri keşfedememiştir! Bu yüzden tuzağa veya bataklığa düşmüşlerdir. Bazen büyük kayıplar vererek kaybetmişlerdir.

Her iyi görünen, iyi değildir! Her kötü görünen, kötü değildir! Hoşlandığınız nice şey, hakkınızda iyi olmayabilir; hoşlanmadığınız bazı şeyler ise, hakkınızda iyi olabilir!

Yılanın zehrinden insanlara şifa olacak ilaçlar yapılır!

Nice elbiseler görürsün, içinde insan yoktur; nice insanlar görürsün elbisesi yoktur!

Sadece görünüşe göre gerçekler tespit edilseydi, hiç Hızır a.s., peygamberlere, evliyalara, salihlere hikmet ve sırlar öğretmek için çağlar boyunca görünür müydü !? 360 dereceden her zaman ve her yerde, her şeyi gözetleyen ve kontrol eden Yalnız Allah azze ve celledir! Allah c.c, hüküm verenlerin en iyisidir!

           

 

Reklamlar