BÖLÜM 2;

CİNSEL ARZU, YARI ÇIPLAKLIK TUZAĞI, YILIN FUHUŞ OLAYLARI VE İBRET ALMASI GEREKENLER

2- MUHAFAZAKAR SEKSOMAN

(Akşam Gazetesi; 28.04.2008)

Muhafazakar Parti’ye 6 milyon sterlin (15 milyon YTL) yardım yapan Baron ve Lord lakaplı Irvine Laidlaw’un (65) Monaco’daki malikanesinde telekızlarla günlerce seks partisi yaptığı ortaya çıktı. 5 telekıza 15 bin sterlin (38 bin 640 YTL) veren İskoç asıllı Laidlaw, “Yıllardır model, oyuncu ve televizyon sunucuların bağlı olduğu bir eskort servisinin üyesiyim. Telekızların yanına bazen jigololar da tuttum. İtiraf ediyorum bir seks bağımlısıyım. Bunun için 6 haftalık bir terapi programına başladım. Ayrıca, benim gibi olan ama parası yetmeyenlere yardım edeceğim” dedi. Birleşik Krallık’ın en zengin 110’uncu zengini olan Laidlaw’un 730 milyon sterlinlik (1 milyar 880 bin YTL) serveti var.

DIŞ HABERLER SERVİSİ

*          *          *          *          *         

3- YÜZYILIN SAPIĞI

Akşam Gazetesi; 29.04.2008

24 yıl boyunca bodruma kilitlediği öz kızından 7 çocuk sahibi olan yüzyılın sapığı dünyayı şoke etti. Suçunu itiraf eden sapık, bir çocuğunu da yakmış

Yüzyılın en büyük sapık dehşeti Avusturya’nın Amstetten Kasabası’nda yaşandı.

1984 yılında o zamanlar 18 yaşında olan kızı Elisabeth’i (42), bodruma kapatan baba Josef Fritzl (73), yıllarca öz kızına tecavüz etti. Ancak 24 yıllık işkencenin sonunda suçunu itiraf eden Fritzl, “Elisabeth’i 10’lu yaşlarında taciz ettim. Genç kız olunca bir evin bodrumuna kapatıp uyuşturucu verdim, tecavüz ettim. Sonra eşim Rosemarie’yi alıp aynı eve taşındım. Karıma nadiren kızımızla görüştüğümü, çocukları bize emanet ettiğini anlattım. Çocuklardan üçü Lisa (15), Monica (14) ve Alexander (12), bizimle, Kerstin (19), Stefan (18) ve Felix (5) anneleriyle zindanda yaşıyordu. 7’nci çocuk ölü doğduğu için cesedi yaktım. Kimsenin aşağıya inmesine izin yoktu. Böylece kimse öğrenemedi” dedi.

Polis yetkilileri, “Elisabeth’in akıl sağlığı yerinde değil. 42 yaşında ama 60 yaşında gözüküyor” dedi. Olay ise Kerstin’in rahatsızlanıp hastaneye kaldırılmasıyla ortaya çıktı. Kızının cebine ‘Bizi kurtarın’ notu bırakan Elisabeth, 24 yıl sonra ilk kez gün ışığına kavuştu.

Olayın kronolojisi ise şöyle:
1984: Elisabeth hücreye kapatıldı.
1984 Eylül: Babası, “Beni aramaktan vazgeçin” yazan bir mektup yazmaya zorladı.
1988-1989: Kerstin ve Stefan doğdu.
1993 Mayıs: Baba, Lisa’yı yukarı çıkardı. İçindeki notta ‘Çocuğuma bakın’ yazıyordu.
1994 Aralık: Monica dünyaya geldi ve 10 aylıkken baba onu da yukarıya taşıdı.
1996 Mayıs: Alexander ve ikiz kardeşi doğdu. Ölü doğan ikiz fırında yakıldı.
2003: Felix dünyaya geldi. Elisabeth, Kerstin, Stefan, Felix hep bodrumda yaşadılar.
2008 Nisan: Kerstin’ın hastaneye getirilmesiyle olay ortaya çıktı.

SAPIK, KAPIYA ŞİFRE TAKMIŞ
Aileden kimsenin zemine inmesine izin yoktu. Gelen olsa bile kapının şifresini bilmediği için girmesine imkan bulunmuyordu. Dört odalı bodrumda pencere yok. Havalandırma ise sapık babanın getirdiği vantilatör sayesinde sağlanıyor.

KİMSE FARK ETMEDİ
Amstetten Kasabası’nın halkı, evde neler olup bittiğini yıllarca anlamadı. Dışarıdan bakıldığında normal iki katlı bir ev gibi gözüken yerde, zemin kat tam bir işkence cehennemiydi.

MEDYA: NASIL ANLAMAZSINIZ?
OLAYIN ortaya çıkmasıyla çeşitli ülkelerden 50 muhabir tecavüz evine gitti. Rosemarie’nin olayı bilmemesine inanmayan muhabirler, kasaba halkına “Bu vahşeti nasıl görmediniz? Buna benzer iki olay daha yaşanmıştı” dedi. Daha önce Natascha Kampusch isimli kız, kaçırılmış, 7 yıl boyunca tecavüz edilmişti. Ayrıca, küçük bir kız

yıllarca bir sapık tarafından istismara uğramıştı.
DIŞ HABERLER

 

Hepsi onda: Tayland’da seks, tacizden hapis

(Akşam Gazetesi; 30.04.2008)

Sapık baba hakkında bilgiler ortaya çıkıyor:

·  Seks turizmi için her yıl Tayland’a gitmiş

·  Bahanesi: Kızımı kokainden korudum

·  1960’larda taciz suçundan hapis yatmış
Avusturya’da 24 yıl hapsettiği kızından 7 çocuk sahibi olan emekli elektrikçi Josef Fritzl (73), hakkında yeni yeni bilgiler ortaya çıkıyor. İşte son gerçekler:

·  SES ÇIKARAN YUKARIYA: Josef Fritzl, polise verdiği ifadede şu itiraflarda bulundu: Evet, Elizabeth’i kilitledim. Ama bu sadece onu uyuşturucudan korumak içindi. Çok zor bir çocuktu. Yaşanılan cinsellik ve hamilelikler zamanla gelişti. 3 çocuğu yukarı çıkardım. Çünkü, çok gürültü yapıyorlardı.

·  ÇOCUK FUHUŞU TATİLİ: Babanın iki sapıklığı daha ortaya çıktı. İlki 1960’lı yıllarda seksüel taciz suçundan hapiste yatmış. Ayrıca, düzenli olarak her yıl Tayland gibi çocukların fuhuş sektöründe kullanıldığı ülkelere gidiyor ve 3 hafta fuhuş tatili yapıyormuş.

·  BODRUM DUYULMUYOR: Polis ekibinden Franz Prucher, olayın ortaya çıkmamasına şaşırmamak gerektiğini açıkladı. Prucher, “Hücreler çok dipte. İstediğin kadar çığlık at, ses çıkar, fark etmez. Baba, yukarıdaki çocukları da kapının bubi tuzağıyla dolu olduğuna inandırmış” dedi.

·  DERİLERİ BEMBEYAZ: Mağdurları tedavi eden uzmanlar açıklama yaptı: Büyük kız Kerstin komaya girdi. Anne Elisabeth’in derisi bembeyaz. Çocuklar ise güneşe bakamıyor. Ciddi sağlık sorunları yaşayacaklar.

·  KİBAR BİR ADAMDI: Komşuları Josef’in çok saygılı, kibar bir adam olduğunu söylüyor. Dikkat çeken bir şey olmamış. Canavar baba, korku evi için düzenli olarak büyük alışverişler yaparmış. Josef’in eşi Rosemarie de olay hakkında bilgisi olmadığını söylüyor.
DIŞ HABERLER

*        *        *        *        *

SONUÇ OLARAK, ibreti belli bir grup değil, bütün insanlar almalı! Edebe ahlaka uymayarak aile içinde göğüsleri yarı açık, dar veya ince bir şortla kalçasını sallayarak özgürlük duyguları içinde yaşayan hafif meşrep aileler içinde zina da olur, cinayet te olur! Kardeşmiş, akrabaymış,Şeytan ve nefs onları dinlemez! Kimsenin, başına ne gelip gelmeyeceğine dair garantisi yoktur ! İnançlı kişiler, yasaklardan sakınır, her gün Yüce Yaratan’a sığınarak ibadet ve duasını yaparsa her zaman ve her yerde, Mevla onun dostu ve yardımcısıdır!   

Bir de insanların hep yanıldığı bir şey var ki yine açıklamak lazım! Yüzyıllar geçmiş ama aldanma hep devam etmiş!

“GÖRÜNÜŞE ALDANMAYIN,İŞLER GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR! 

Profesyonel suçluların çoğu akıllı ve kibardır! Çevredekiler hep buna aldanır.

         Kim olursa olsun, bakış açısı % 50 iyi, % 50 kötü olabilir diye bakmak lazım! İlk görüşte, birine %90 iyilik puanı verdiğinizde, veya %90 kötüdür, diye ön yargı yaptığınızda zaten o yapışkanlı etiketi hafızanızdan çıkaramıyorsunuz! Geniş görüşlü olmak lazım!

         24 yıl karanlık bir zindanda yaşayan ve saldırıya uğrayan Elizabeth’ in yerine kendini koyduğunda bir insan, normal evlerdeki hayat, saray hayatı gibi gelir, öyle değil mi? Şükretmek lazım!

Allah, dalga-dümenden, dedikodudan, iftiradan, hasetten, kötü gözden,sinsi düşmandan korusun !

Esenlikle, Mimoza33

Web Sitesi: http://kardelenkutuphanelibrary.spaces.live.com

E-postalar: * mimoza33m@yahoo.com

         * kardelenkutuphane_library@hotmail.com

 

 

Reklamlar