KISA SÜREDE BOŞANAN ÜNLÜLER VE

FLÖRT EDENLER İLE EVLİLER NEDEN KISA SÜREDE BIKIYORLAR ! ! ! !

Sayın Dinleyiciler, Cuma gününüz mübarek olsun! Gayr-i Müslim üyelerimiz de nasıl bakış açısıyla bakarlarsa baksınlar, Cuma gününün uğur ve pırıltıları onlara da akseder!

        Yüce Yaratan, Dünya hayatında bütün canlılara rızık verir, lütufkârdır, bir annenin çoçuğuna merhametinden daha merhametlidir!

        Az önce güzel bir söze rastladım, onu sunmak istedim. “Hakka kul olan cihana sultan olur; edeple gelen lütufla gider!” 

        İşte bütün dünyaya, devlet başkanlarına bile Hakk’ı bulmaları ve keşfetmeleri için ipuçları ve işaretler göndermek gerekir. Hani bazıları diyebilir; onların bir sürü haber alma kaynakları, adamları var, sıradan bir vatandaşın keşif ve hikmetine mi kalmış !?” diye. Evet, bir devlet başkanı 9999 tane şeyi bilebilir, ama farkına varamadığı 10000. bilgi veya sır, hikmet bendenizde, gizemli garip bir kız çocuğunda veya hor gördüğünüz bir dilencide olabilir! İşte, insanların alışkanlık yanılgısı, şöhret ve zenginliğin verdiği gurur ve olumsuz bakış açısının dünyaya verdiği zulüm ve karanlık ortada!  

        Yüce Allah, yoksullara ve kimsesizlere merhamet ederek, cömertliğiyle sevindirdiği için Hakikati kalbine ilham ettiği Bizans Prensesi Tanasya’ya ikramda bulunduğu gibi, adını yücelten ve uğrunda çalışanlara da yollarını gösterir! Görünmeyen askerleriyle destekler! Allah, göklerin ve yerin tek Hâkimidir! 25 Nisan 2008 günü Başbakan Recep Bey (Recep, Allah c.c.’ın kutsal ayı) Konya’ya geldiğinde, iyi niyetle bir zarf vermeyi diledim. Hikmetlere, sırlara ışık tutan, karanlığın gücünü geri püskürten! İki tane engel; biri foto muhabir, biri polis, insanın yüzüne bakan, dediğini hiç duymamış sağır gibi hiçbir şey algılamayan insanların yanından  geçerek, Allah’ın nasip ettiği amaca ulaştım! Zaten 1000 muhafız olsa kime bir garanti verebilir ki veya engel olabilir ki Dost ve Yardımcı Allah’ın dışında !? Allah’ın dilediği şey olur! İnşallah kardelen ruhlu insanların çoğalmasıyla ülkemiz için daha iyi gelişmeler olur! Ve biz Kıyamet Savaşı’ndaki 3 Kahraman “Hz.Mehdi, Hz.İsa ve Hz.Hızır a.s.’dan önce yol alan öncü birlikleriz! Zafer inananlarındır!  

Bununla beraber, gerçekleri arayan ve inanmaya hazır olanları ilgilendiren, Franz Werfel’in beğendiğim sözünü bir kelime değiştirerek belirtmek istiyorum:

        “İnanan bir kimse için delil gereksizdir; inanmak istemeyen biri için ise açıklama imkansızdır!” (Mimoza33)

        Bu haftanın konusu olan “Boşanma” ve özellikle ünlülerin neden kısa sürede boşandığına dair, onu açıklayacak Samuel Smiles adlı yazarın şu sözü ömür boyu hafızalardan silinmemeli. “Evlilik hayatının altın kuralı, katlan ve sabret!” İşte, bilhassa zenginler ve ünlüler, birbirlerine katlanmıyorlar, sabır da yok! Sebebi bu!

Zengin ve ünlülerin en az 1000 tane arkadaşı olur; paraları, malları, otomobilleri çok. Avukatları, şoförleri, hizmetkârları vs. birçok imkanları var. Onlara emredip işlerini yaptırırlar! Sıradaki hayranlarından ikinci,üçüncü,…,onuncu istediği beğendiklerini çağırırlar. İnsanların da çoğu zenginin taraftarı olduğundan geçmişte 3 sevgili bırakmış, 10 sevgiliyle geçinememiş bunu pek düşünmezler. Hemen aday olurlar!  Aslında onların çoğununki maymun iştahlılık oluyor, birbirlerini tam tanımıyorlar da!

Gelelim fakir veya normal vatandaşlara. Garip vatandaş geçinemediği eşiyle boşansa, bir sürü masraf; avukat, adli işler masrafı, nafaka vs. Diğer yandan ayrılsa bile yaşadığı şehirde iki sülalenin tartışma, kavga, bela ve benzeri dertler büyük ihtimalle devam eder. Başka şehre, uzağa gitmesi gerekir. Hepsinden önemlisi masum çocuklara merhamet duygusu var! İşte o, en önemli bağlantı oluyor. Bir arkadaşım, çocuklardan için, “Bunlar, çimento!” dedi. Mecazi olarak güzel bir tespit; eşleri bağlayan bir çimento!

                          

Özellikle meşhur şarkıcı, film oyuncusu, manken, işadamı gibi zenginlerin boşanma olaylarına göz atmadan önce, evlilik öncesi flört edenlerin de neden çoğu zaman ayrılıp başka sevgili bulduklarına da bir değinelim! Flört döneminde sevgililer birbirini iyice tanıyor veya tanıdığını zannediyor. Heyecan bitiyor; birkaç yıl sonra kavuşma sevinci kalmıyor. Artık bir gencin, sevgilisinde merak ettiği bir şey kalmıyor! Hani derler ya; kavuştuktan sonra aşkın tılsımı kalmıyor!..

Eee, insanoğlunu bağlayıcı, zorlayıcı bir kural, hukuki bir külfet  olmayınca özgürlerin aşk ve dostlukları da her sonbaharda sararıp solup , ertesi ilkbaharda yeniden başka bir bahçede açıyor! Belki de bu seks özgürlüğünü ve çeşitliliğini tarihte ataları maymun olan bir grup adam dünyaya yaymaktadır!..

Evliler de şöyle birbirinden bıkıyor; ömür boyu düzenli ve temiz olmak, bakımlı olmak, anne ve babalık görevlerini yerine getirmek, çocuklarla ve eğitimleriyle ilgilenme, sevgi ve sempati içeren sürprizler yapma gibi işler ve etkinlikler zamanla aksıyor ve yerine getirilmiyor! Hatta birkaç kötü davranış veya olay unutulmuyor ve büyüyor, böylece nefret ve ayrılık doğuyor! Ayrıca eşlerin birbirinden beklentilerinin ne kadar gerçekleştiği de hayat arkadaşlığında etkili oluyor! Yarıdan fazlası gerçekleşmiyorsa soğukluk başlıyor! Katlanabilenler katlanıyor; tahammül edemeyenlerde ise her şey olabiliyor!

İslam Dini’nin kadına sağladığı kolaylığa ve müjdeye bakın ki, hayatın bunca sorumlulukları ve görevleri içinde 4 temel görevi yerine getireni Cennet’le müjdelemiş! Ne var ki bunlar içinde kadınların yapmakta en çok zorlandıkları, çoğunun başaramadığı ikisi; “İffetini korumak” ile “Kocasına İtaat etmek” görevidir. Çünkü bunlar nefse diğerlerinden daha zor geliyor!

“Bir kadın beş vakit namazını kılar, Ramazan orucunu tutar, iffetini korur, bir de kocasına itaat ederse, ona ‘Haydi, cennetin hangi kapısından istersen gir’ denilir” (Ahmed b. Hanbel, Müsned, I, 191; Elbânî, Sahîhu’t-Tergîb ve’t-terhîb, II, 411-412, 618).

           Erkeklere de M.630 yılında “Veda Hutbesi”nde Son Peygamber a.s.’ın buyruğu şöyledir:

“Ey Nâs! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu konuda Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah’ın emâneti olarak aldınız. Onların nâmus ve ismetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onların da sizin üzerinizde hakları vardır. Sizin kadınlar üzerindeki haklarınız, âile nâmusu ve şerefinizi kimseye çiğnetmemeleridir. Eğer onlar sizden izinsiz râzı olmadığınız kimseleri âile yuvanıza alırlarsa, onları hafifçe dövüp korkutabilirsiniz. Kadınların sizin üzerinizdeki hakları ise, örfe göre her türlü (meşru ihtiyaçlarını), yiyecek ve giyeceklerini temin etmenizdir.”

Son olarak erkek ve kadınların neye meyilli olduğunu ve baktığını âlim sahabilerden İbnu Abbas r.a.’ın şu sözünden anlıyoruz: “Erkek topraktan yaratıldığı için erkeğin gözü topraktadır (mala mülke meyillidir), kadın da erkekten (erkeğin kaburga kemiğinden) yaratıldığı için gözü erkektedir.”

Sağlık, huzur, çalışkanlık, hoşgörü, anlayış, fedakarlık ve sabır dolu evlilikler dilerim! Mimoza33; 18.07.2008 Cuma      

                                                      
                     
  
                              BRİTNEY BOŞANIYOR!

Amerikalı pop yıldızı Britney Spears, iki yıllık dansçı eşi Kevin Federline’a  boşanma davası açtı.

Los Angeles Yüksek Mahkemesi sözcüsü Kathy Roberts, Spears’in açtığı davada, eşinden boşanma nedeni olarak şiddetli geçimsizliği gösterdiğini bildirdi.

Britney Spears’in Kevin Federline’dan iki çocuğu var. Çiftin ikinci bebeği geçen eylül ayında dünyaya gelmişti.

Spears’in albümleri, 1999 yılında dünya çapında üne kavuşmasından bu yana 60 milyondan çok sattı.

www.showtvnet.com  ;2006-11-08

 REKOR HANDE’DE!

Hollywood ünlülerini aratmayan Türk sanatçılar da tıpkı onlar gibi jet boşanmalara imza atıyor. İşte en hızlı boşananların listesi:

Hande Ataizi-Fethi Pekin: 2004 yılında evlenen Ataizi-Pekin çifti, düğünden sadece 45 dakika sonra boşanmaya karar verdi. Bir gün sonra da tek celsede boşandılar.

Seda Sayan-Soner Yapcacık: 1998’da evlenen ikili 5 ay evli kaldı.

Seren Serengil-Cengiz İmren: 2004 yılında cezaevinde evlenen ikili, 5 ay sonra boşandı.

Seda Sayan-Rıdvan Kılıç: Sayan ilk evliliğini 1987 yılında Rıdvan Kılıç ile yaptı ve bu evlilik sadece 6 ay sürdü.

Demet Akbağ-Saim Arpat: Akbağ’ın ikinci evliliği 8 ayda bitti.

Meltem Cumbul-Çağlayan Tuğal: İkili bir yıllık evliliklerini 2005 yılında sona erdirdi.

Tuba Ünsal-Cem Cantaş: 1.5 yıl evli kalan ikili 2004 yılında evlenmişti. İkilinin boşanmalarına gerekçe olarak Ünsal-Yalın aşkı gösterilmişti. Bu iddiaları yalanlayan Ünsal, şimdi Yalın’la birlikte.

M. Ali Erbil-Sedef Altuntaş: 21 yaşındaki Sedef’le evlenen Mehmet Ali Erbil, bu evliliği sadece 1.5 yıl sürdürebildi.

www.showtvnet.com  ; 2006-11-10

O DA KISA EVLİLİK KERVANINA KATILDI

 ABD´li ünlü film yıldızı Eddie Murphy, 2 hafta önce evlendiği film yapımcısı eşi Tracey Edmund´dan ayrıldı. Çiftin evliliği 2 hafta sürdü.

People magazin dergisinin haberinde, 1 Ocakta, Fransız Polinezyası´na ait Bora Bora Adası´nda evlenen Eddie Murphy ve Tracey Edmund çiftinin, evliliklerini ABD´de yasal hale getirmek için, bu ülkede yapmaları gereken töreni yapmamaya karar verdikleri duyuruldu. Dergi, yazılı açıklamada bulunan 46 yaşındaki Murphy ile Edmonds´un (40), evliliklerini ABD´de yasal hale getirmeyeceklerini ve arkadaş kalmak istediklerini ifade ettiklerini yazdı.

        Dergide, çiftin yaptıkları ortak yazılı açıklamada `Daha fazla düşündükten ve konuyu tartıştıktan sonra, söz konusu yasal töreni, ilişkimizi daha fazla tanımlamaya gerek olmadığı için yapmamak konusunda ortak karara vardık. Bora Bora´daki son sembolik birliğimiz, birbirimize karşı manevi seviyede duyduğumuz derin aşk, arkadaşlık ve saygıyı temsil etmekle beraber, arkadaş olarak kalmaya karar verdik` ifadelerine yer verildi.

        Murphy, 13 yıl evli kaldığı ve 5 çocuk sahibi olduğu eşi Nicole´den 2006 yılında boşanmasının ardından Spice Girls grubundan Melanie Brown´dan bir kız çocuğu sahibi olmuş, ancak doğumdan 4 ay sonra bebeğin babasının kendisi olduğunu resmen kabul etmişti.

                ÜNLÜLERİN ÇOK KISA SÜREN EVLİLİKLERİ

        Çocukluk aşkıyla
Britney Spears, 2004 yılında, çocukluk aşkı Jason Allen Alexander´la sürpriz bir biçimde evlendi, ancak 55 saat sonra yine sürpriz biçimde boşandı. Daha sonra da iki çocuğunun babası dansçı Kevin Federline ile evlendi.
       
Çok Sarhoştum Hâkim Bey

Basketbolun hırçın yıldızı Dennis Rodman, 1993’te evlendiği ilk eşi Annie Banks’le topu topu 82 gün aynı yastığa baş koyabildi. Beş yıl sonra ise seks bombası Carmen Electra’yla evlendi. Ama bu evlilik de bir hafta sürdü. Boşanma davasında “neden” diyen yargıca “Çok sarhoştum hâkim bey! Nasıl evlendiğimi hatırlamıyorum bile.” Cevabını vermişti.  
       
Kumsalda Romantizm

        Ünlü yıldız Renee Zellweger, 2005 Mayısı’nda country şarkıcısı Kenny Chesney’le bir kumsalda evlendi. Çiftin birbirine sırılsıklam âşık oldukları söyleniyordu. Ama aradan 15 gün bile geçmeden Renee Zellweger evliliğinin iptali için mahkemeye başvurdu.

Sadece 2 Gün

Hande Ataizi, 2004 Ekimi’nde 1,5 yıldır birlikte olduğu avukat Fethi Pekin’le sadece iki gün evli kaldı ve tek celsede boşandı. Ataizi, ayrılığa gerekçe olarak mahkemede eşinin evliliklerine karşı olan ailesini gösterdi.

19 Yaşında Bar Sahibiyle Evlendi
        Drew Barrymore, gösteri dünyasının tarihçesinde yer alan iki kısa evliliğin kahramanı. 19 yaşındayken Jeremy Thomas adlı bar sahibiyle evlendi, 29 gün sonra da boşandı. Drew Barrymore, ikinci eşi oyuncu Tom Green´le de sadece 5 ay evli kaldı.
KAYNAK: Hürriyet Gazetesi; 18.01.2008

PÜF NOKTA SONUÇ: Alışmışlar kardeşim! Gezmeye, eğlenmeye ve çok sevgilinin tadına alışmış kişileri evde ve bir eşle tutmak zor, vesselam!…Mimoza33; 18.07.2008 Cuma

 
 
        
Reklamlar