Turkish: Allah, Nasıl Çarptığını Çin’de Gösterdi !
                     English: Divine Justice strikes like lightning!

*       *       *       *       *

Yalan yemin etti, çarpıldı !

30 Ağustos 2008 Cumartesi 16:25

 

Hani derler derler ya ‘yalan yere etme yemin, çarpılırsın’. diye. İşte o söz gerçek oldu. Adam güpegündüz çarpıldı.

 

Çinli adam yalan yere yemin edince komşularının gözleri önünde çarpıldı.

Olay Çin’in Fuqing şehrinde gerçekleşti. Xu adındaki komşusuna üç yıl önce borç para veren Huang isimli Çinli adam, parasını geri alabilmek için komşusu Xu’nun evine gitti. Kapıyı açan Xu, kesinlikle böyle bir borç almadığını iddia ederek Huang’ı evinden kovdu.

Komşusunun bu borcu kendisinden yakın arkadaşının düğünü için aldığını belirten Huang, Xu’ya eğer tüm komşularının önünde Tanrı’ya gönülden yemin ederse Xu’nun borcundan feragat edebileceğini söyledi.

Xu da Huang’ın isteğini yerine getirerek Tanrı’ya bu borcu almadığına dair yemin etti. Tam yemin ettiği sırada Xu gökten gelen garip bir ışıkla çarpıldı. Tüm komşularının önünde ilginç bir şekilde yere düşen Xu hastaneye zor yetiştirildi. Doktorlar tedavisi için yoğun çaba harcıyor.

Bu haber toplam 60137 defa okunmuştur.

 

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=154668

 

İLGİNÇ GERÇEK: Haberin Çin’deki İngilizce ‘Shanghai Daily’ Gazetesi’ndeki aslında olay daha ayrıntılı ve açıklamalı !

İlk paragrafı şöyle: “Tuhaf bir olayda, Doğu Çin’de bir adam, eğer arkadaşından para almışsa Tanrı’nın kendisini cezalandırmasına dair yemin ederek demir bir çubuğu tam başının üstünde kaldırdığı sırada şimşekle çarpıldı !”

Başka bir haber başlığı da şöyleydi: “Adalet yıldırım gibi çarpar!” (Justice strikes like lightning! ) Tabii ki bu “İlahi adalet” için doğru bir söz ! Beşeri adalet, Dünya’da genellikle güçlüler ve zenginlerden yana işliyor! Hatta “TNT” Televizyonunda “Law and Order” adlı filmi tanıtan güzel bir söz var: “Suçluyu masumdan ayırmada adaletin terazisi çoğu kez dengesiz!”

Burada gülümseyerek bir paragraf daha eklemek istiyorum. Materyalistlerin bakış açısına alıştığımız için, “Hasat Zamanı” filminde materyalist bilim kadınını canlandıran Hilary Swank’ın İlahi felaketlere önce maddi sebepler ve açıklamalar getirdiği gibi, bazıları da, “Hah, tamam işte! Demir çubuğu kaldırdığından dolayı elektriklenme olmuş, şimşek çarpmış! Tanrı’yı şahit tuttuğu ve yalan yere yemin ettiğinden dolayı değil!” diyecektir. Nasıl inanmak istiyorsa herkes, öyle inansın! Şunu da unutma; Tanrı herkesi her günahından dolayı çarpacak olsaydı,yeryüzünde bir tane insan kalmazdı! İmtihan dünyası olduğu için bazı uyarılar, işaretler, mucizeler ve kerametlerle ders veriyor, bunca işaret ve âyet yetmiyor mu? Merak edilmesin; daha büyükleri de gelecek … Akşam bu haberi araştırırken bazı sitelerde haber altındaki  yorumlarda, “İnanmayın, görürsem inanırım!” gibi her zamanki lafları edenler olmuş…Şunu da unutma; tarihte birçok mucizeye şahit olanlar, bizzat gördükleri halde yine yalanlamışlar; inkar edenlerin sayısı çok olmuş…

Bu olay 26 Ağustos 2008 Salı günü meydana gelmiş. Son yıllarda Çin’de mucizevi birçok olay oluyor. Çin, Dünya’nın en kalabalık ülkesi olduğundan ve çoğu semavi dinlere inanmadığından orda gerçekleşmesinin hikmeti var !…

Ayrıca şunu tekrar belirtmekte fayda var; Dünya’nın her yerinde bazı gerçekleri söylemek, savaş cesareti ister! Bakın, Sharon Stone, “Deprem, ilahi bir ikaz!” dediği için Çin’de nasıl kızıp kadını tenkit ettiler! Filmlerine boykot uygulayarak aleyhine kampanya düzenlediler! İşte şöhret ve menfaat dünyasındaki hayat politikasından dolayı kadın özür dileyip vazgeçti…

Ama İslamiyet’te Âlemlerin Rabbi Allah c.c., mü’min kulunun dostu,  yardımcısı,vekili olduğuna dair açıkça bildirmesine rağmen, Müslümanlar iman zayıflığından dolayı ilâhi koruma ve güvenlik kalkanına pek inanamamışlar ve son birkaç yüzyıldır hep zulme maruz kalıp yenilgiye uğramışlardır!…İşte belki Türkiye’de hiçbir sitede bildirilmeyen “Beş Kaf Âyeti” adlı müthiş koruma etkisi bulunan dua bu http://kardelenkutuphanelibrary.spaces.live.com adlı sitemizde, ‘Sosyoloji_Yardımlaşma Dayanışma’ kategorisinde 23 Mart 2008 Tarihli “Dikkat! Hayatın Acı Gerçekleri…” adlı makalede vardır !!!! “Beş Kaf Âyeti” gizli bir hazinedir, koruyucu bir kalkandır! Kaç kişi o günden beri az da olsa okumaktadır, bilemiyorum! Okuyanlar varsa bana bildirirlerse gerçekten çok sevinirim. Kaç kişinin merak edip uyguladığını bilmek isterim !..

Dualar, gerçekten inananı korur! Selam ve iyi dileklerle…

Mimoza33, 04.09.2008

 
 
                                 

                            Lightning strikes as man takes oath

By Yang Li  |   2008-8-28  |     ONLINE EDITION

IN a bizarre incident, a man in eastern China was struck by lightning just as he lifted an iron bar over his head to swear that god would punish him if he had taken money from his friend.

The man, who was identified as Xu, had borrowed 500 yuan (US$73.21) from a close friend surnamed Huang three years ago. Xu, who lived in Fuqing City, Fujian Province, later forgot all about it, according to a news Web portal in Fujian.

But Huang remembered and complained before other friends that Xu had taken money from him.

On Tuesday, Huang took a wooden rod and rushed to Xu’s home asking him to return the money. Xu too confronted Huang with an iron bar and stood his ground.

Huang then told Xu that he should swear before god that he was not in his debt. Xu lifted the iron bar over his head and said if he owed Huang  money, the god would punish him. Just then he was struck by lightning.

He was later taken to hospital, and doctors said his injuries were not serious.

http://www.shanghaidaily.com/article/?id=371915&type=Odd ;

 

01 September 2008

Reklamlar