ŞOK GELİŞME; Selçuk Üniversitesi Rektörü gözaltına alındı !

                    

 

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Okyanus Grubu’na yönelik 3. dalga operasyonu kapsamında Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, Konya Numune Hastanesi Başhekimi Rıza Sarıbabıçcı’nın da aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Operasyonun, Malatya, Konya, Kütahya ve Afyonkarahisar gibi illerde eş zamanlı düzenlendiği öğrenildi.

  Selçuk Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden başhekim, profesör ve daire başkanlarının da aralarında bulunduğu 30 kişi, çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak, ihaleye fesat karıştırmak, devlet ihalesinden şahsi çıkar sağlamak, rüşvet almak gibi suçlara karıştıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Zanlılar, Konya Numune Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçiriliyor.

  Eylül ayında Okyanus Şirketler Grubu’na yönelik düzenlenen ‘Final’ adı verilen operasyonda 47 kişi gözaltına alınmış, 21’i çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

  Tutuklananlar arasında Okyanus Şirketler Grubu yöneticisi Nusret Argun, Atatürkçü Düşünce Derneği Konya Şube Başkanı Arif Aytürk ve Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Dr. Mustafa Mete’nin de bulunuyordu.

 

http://www.konya.com/habergoruntule.asp?bolum=2405&katid=49

                   

                     Rektörü, ödül verdiği polis müdürü gözaltına aldı!

  Konya polisinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Konya Numune Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

 

 

  Okudan, saat 11.10’da getirildiği Konya Numune Hastanesi’nde 5 dakika süren sağlık kontrolünden sonra hastaneden çıkarıldı. Polis minibüsüne bindirilen Okudan, sorgulanmak üzere Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne (KOM) götürüldü.

 

Diğer zanlıların da aynı yerde sorgulanacağı öğrenildi.

  Rektör Okudan, 2006 yılında 10 Nisan polis bayramında Polisevin’de Konya Valiliği tarafından düzenlenen başarılı polis müdürlerinin ödüllendirildiği programa katılmış, bugün kendisinin de gözaltına alındığı operasyonu yöneten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Anadolu Atayün’e yaptığı başarılı operasyonlar nedeniyle layık görülen ödüllerini vermişti.

Okudan, takdirname, plaket ve cumhuriyet altını verdiği Atayün’ü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etmiş, bu an fotoğraf karelerine yansımıştı.

Nisan ayından bu yana devam eden operasyonları yöneten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Anadolu Atayün’ün Konya’da görev yaptığı 4 yıl içinde çok sayıda operasyona imza attığı belirtildi.

 

17 Kasım 17.30

http://www.konya.com/habergoruntule.asp?bolum=2411&katid=49

                   

 

Reklamlar