DİKKAT ! HER YERDE SAPIK,MÜNAFIK,BOZGUNCU OLABİLİR !

Heyyy ! Sen, özgür olduğunu mu zannediyorsun? Belki farkındasınız belki değilsiniz; şahsen ben birkaç yıldır doğal hayattaki özgürce ve mutluca yaşama zevkini kaybettim. Çünkü yarı açık ceza evinde yaşıyor gibiyiz. Çünkü artık insanlar içinde hoşgörüyle, iyi düşünceyle bakanlar azalmış…İnsanların kalplerinde kötü zan, bakışlarında ya gaflet, ya kıskançlık ya nefret var!..

Artık böyle bir dünyada bilim ve teknoloji daha çok Şeytani işlerde  kullanılıyor ve egemen olmuş durumda. Aklınıza gelen ve saçma denebilecek şeylerin gerçek olabileceğine inansanız daha iyi olur! Şoka uğrama ihtimaliniz azalır!..

Uzun zamandır yazarlık tarzıma dikkat ettiyseniz kendi hayatımızda gerçekten yaşanmış ibret olabilecek olay varsa ve gerekmedikçe şahsi ve kurumsal isim vermeden , fazla ayrıntılara girmeden tecrübe edilmiş olayların püf noktalarını aktarmaya çalışmışımdır. Nedeni insanlar pişman olup tövbe edebilir, düzelebilirler diye. Fakat son tespitlerime göre gerçekten insanoğlunda değişme oranı  ‘yok’  denecek kadar az!.. Hani, “Yedisinde neyse yetmişinde o !” derler ya, aynen öyle!.. İnsan değişmiyor!.. İstisnalar kaideyi bozmaz !.. Çocukluğunuzdan beri kendinizde bile var olan olumsuz huylarınızın, alışkanlıklarınızın ne kadarı değişti ? Yalnız iken ve ıssız zamanlarınızda bir oto kontrol yapın!..

Emniyet müdürlüklerinde de şöyle bir tespit vardır: Bir kimse 2 kere bir suçu işlerse, o alışkanlık yaparmış ve hep işlermiş… O yüzden yaşadığımız hayatta birinin 2 kere yalanına, hilesine, sahtekarlığına tanık olursak, bilelim ki o kişi kolay kolay değişmez! Ve tekrar aldanırsanız suç sizdedir ! Haa şöyle itiraf ederse, “Ya bir gaflet anıma geldi, bunu yaptım!” , “Çok zor durumda kalmıştım, istemeyerek o hatayı işledim, inşaallah bir daha olmaz!” gibi samimi duygularını belirtirse inanıp güvenebilirsiniz. Ama hiçbir üzüntü ve mazeret ifadesi yoksa, o kişi o yanlışlığı politika ve huy edinmiştir ve tekrar işler !..

Birkaç yıl önce apartmanımızda karşı komşunun seyyar telefonlu sabit telefon hattına biri girip kullanıyor ve fatura çok fazla geliyormuş. Bir komşu sohbetinde bizim  apartmana bitişik arka taraftaki komşu da, “Ya bir enayi bulduk, onların telefonunu kullanıyoruz, epeyce konuşuyoruz !” diyerek övünüyormuş. Sonra gerçek ortaya çıkınca herhalde mahcup bir şekilde şaşırmıştır. Şimdi ben doğal olarak, bu adam, “Duvardan bir delik filan açmış olup gözetliyor da olabilir!” diye düşünüyorum. İşte böyle b.ktan bir dünyada yaşıyoruz! Az sonraki haberleri duyunca siz de aynı kaygıları her yerde yaşayacaksınız!

İnanın; hayata geniş bakış açısıyla ve araştırmacı olarak baktığımdan çeşitli yerlerde tuvaletlere girerken  bir ara, “Buralarda da gözetliyor olabilirler!” diye düşünmüştüm. Bakın, aynısı gerçek hayatta yaşanıyor işte! Ne kadar iğrenç değil mi ?

Böyle durumlarda da dinimizde her ayetin belli bir etkisi olduğu gerçeğini hatırlarsak Yasin Süresindeki 9. ayet okunabilir:  Ve cealnâ min beyni eydîhim sedden ve min halfihim sedden fe ağşeynâhum fe hum lâ yubsırûn.”

TÜRKÇESİ: “Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler.”

İnsanlar hakkında her şeyi bilmek, dedikoduları dinlemek, koğucuları tasdiklemek, hapishane ve askeri bölgeler vb. yerler hariç kameralarla her yeri gözetlemek, arkadaş gruplarında samimi dertleşmeleri ve sözleri ajanlardan alıp kişiler aleyhinde kullanmak bunlar mutluluk ve başarı değil ! Bu tür işler, insanları korku altında bir şey konuşamayan ve nefretle dolu bireyler haline getiriyor. Kendi çocuklarımız ve yakınlarımız bile bazen bizimle çatır çatır tartışıp kafa tutmuyor mu ! İnsanın bakış açısı ve anlayışı hayat boyu sürekli değişir. “Öğrenme, araştırma ve olumlu yeniliklere açık insanlar, maddi ve manevi gelişme sağlarlar! Bu acizane kendi özdeyişimdir.

Hayatta mümkün olduğu kadar dikkatli ve tedbirli yaşamanızı tavsiye ediyor ve her gün dualarla Yüce Mevla ile bağlantı ve dostluk kurarak İlahi Sırra ve azizliğe ermenizi diliyorum. Yeni keşiflerde buluşmak dileğiyle Allah’ a emanet olunuz! Mimoza33 ; 13.03.2009 Cuma

Öğretmen tuvaletine gizli kamera

Erol TAŞKAN

16.01.2009

İlköğretim hademesi, kadın öğretmen tuvaletine kamera yerleştirdi. Veli Ö.’nün görüntüleri bilgisayara kaydettiği öne sürüldü..

Çorum’un Sungurlu ilçesinde bir köy okulunun öğretmen tuvaletine kamera yerleştirdiği iddia edilen hizmetli gözaltına alındı. Aşağı Fındıklı köyü İlköğretim Okulu’nda görev yapan hizmetli Veli Ö. (32) bir internet sitesinden sipariş vererek aldığı kalem kamerayı tatil gününde kadın öğretmenler tuvaletinde kırık bir fayansın arasına yerleştirdi. Veli Ö., görüntüleri bilgisayarına kaydetti. Tuvaletteki kamerayı fark eden bir kadın öğretmen durumu okul idaresine bildirdi. Okul yöneticileri daha önce kamerayı öğretmenlere gösteren Veli Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan Veli Ö. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetli hakkında idari soruşturma başlattı.

http://www.sabah.com.tr/haber,D4E08D103E5047F8BD0036FB0B1068D3.html  

16.01.2009

 

Kadınlar tuvaletinde gizli kamera

13 Mart 2009 Cuma 16:58

Olay bir hastanede gerçekleşti. Kadın doktor personelin kullandığı tuvalete girdi. Parlak bir cisim dikkatini çekti. Ve her şey açığa çıktı.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kadın doktor ve hemşirelerinin kullandığı tuvaletinde gizli kamera bulundu.

Hastane çalışanlarını şok eden olay yaklaşık bir ay önce meydana geldi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’nde görevli kadın doktorlardan biri, kadın doktor ve hemşireler ile kadın personelin kullandığı tuvalete girdi.

LAVABONUN ALTINA YAPIŞTIRILMIŞ

Kadın doktor lavabonun altında bir cihaz gördü. Kablosuz cihazı söken kadın doktor, cihazı incelediğinde objektif dikkatini çekti. Kadın doktor bulduğu cihazı diğer doktorlara da gösterdi. Hastanede görevli doktorlar cihazı alarak Fatih Cumhuriyet Savcılığı’na götürerek şikâyette bulundu. Savcılık, cihazı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne göndererek teknik özelliklerinin belirlenmesini istedi.

100 METREYE GÖRÜNTÜ AKTARIYOR

Yapılan incelemede cihazın 100 metre mesafedeki herhangi bir bilgisayara wireless sistemiyle ses ve görüntü aktarma özelliğine sahip gizli kamera olduğu tespit edildi.

Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatırken Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de cihazı koyan kişi ya da kişileri arıyor.

Bu haber toplam 33020 defa okunmuştur

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=183639 ;

13.03.2009

*        *        *        *        *        *        *

KARDELENLERİN HAKLI OLANLARI GÜÇLÜ KILMADAKİ DAYANIŞMASI VE ASİL BİR KARDELEN: BÜLENT ARINÇ

 

Aslında bir süre inzivaya çekilip Allah c.c.’ı daha çok tesbih edeyim diye niyet etmiştim; akşam televizyonda Bülent Arınç Ağabeyin TSK ile  tartışma konusu olan konuşması haberine rastladım. Onu doğru söylediği bu sözlerinde savunmak bana borç olmuştur! Çünkü o bir kardelen ruhlu asil bir insandır! Dünyanın neresinde olursa olsun bir kardelen, diğer kardelenin ikiz kardeşidir. Allah dilerse ve lütfederse gerektiğinde ışınlanarak gelir !

Hayatta kim olursa olsun, hangi kurum olursa olsun suçu, yalanı, hileyi, sahtekarlığı savunmak ve gerçekleri örtbas etmek, daima hüsranla sonuçlanacaktır !  Bütün zalimler er yada geç daima yenilirler!

Bazı askerler veya polisler gerçekten oyun ve eğlenceye düşkünse ve kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmeyip devletini ve vatandaşını zarara uğratıyorsa onlara gereken ceza günümüz dünyasında ne kadar veriliyor, onların kutsal dokunulmazlığı mı var ! Bazı askerler veya polisler, zor zamanda kendi elemanlarını kurtarmaya gitmeyip onları ölüme mahkum etmişse (ki böyle birkaç olay Türkiye’de yaşanmıştır, raporlarla ve kanıtlarla sabittir) ; gece yarısı bir subay fuhuştan gelip hizmet işlerini askerine vatan görevi deyip yaptırıyorsa; er, erbaş, uzman çavuş, yedek subaya zor görevleri yıkarak kendileri mesai saatinde iskambil, okey oynayarak  ve astlara karşı birbirlerinin tarafını tutarak saltanat sürüyorsa (ki bu örnek olayı da bendeniz yaşadım)  bu kutsal vatan görevi mi oluyor !   

           

Acı gerçekler tabii ki insanları incitir!

Türk Ordusu hala kuzeye ve batıya karşı füze kalkanları kurmadı değil mi !!! (‘Sarı Alarm’ mı desem ‘Kırmızı Alarm’ mı desem kestiremiyorum !)

            Çoğu zaman Alp Er Tungalar ölür; meydan Las Vegas Gazino İşleticilerine kalır! Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali r.a. şehid edildi; Hz.Hüseyin r.a. şehid edildi; 5. adaletli halife Abdullah b.Ömer zehirlenerek şehid edildi; Sultan Alp Arslan şehid edildi; Fatih Sultan Mehmed Han zehirlenerek şehid edildi; İskilipli Atıf Hoca Şehid edildi; Malcolm X şehid edildi; Orgeneral Eşref Bitlis şehid edildi; merhum Turgut Özal zehirlenerek şehid edildi!.. Bu kadar şehid haberi dinleyince dürüstlükten ve adalet uğruna mücadeleden yılmamak lazım! Çünkü şehidler ölmez! Onlar gerektiği zaman tekrar bedenlenip dünyada görünen ve Cennette kendilerine bahşedilen muhteşem ikram ve nimetlerden dolayı dünyaya dönüp 10 kere şehid olmayı isteyen muhteşem savaşçılardır!

         Bu dünyada dürüst ve adil kişiler genellikle yalnız kalır, yalnız süvarilerdir onlar! “Kartallar yalnız uçar, kargalar sürüyle.” “Altın ateşte, insan mihnette belli olur!” vecizleri de bu acı gerçekleri yansıtır. Fırtına çıktığı zaman dost bilinenlerin çoğu ortadan kaybolur! Engin çölde Mecnun gibi dürüst ve asil seyyahların, çoğu zaman Allah (c.c.)’tan  başka kimsesi kalmaz ! Aslında bunun hikmeti Allah’ın sevdiği kulunu kendine yönlendirip daha yakın kılması içindir. Ama herkes anlayamaz! Ve zahirde yalnız ve garip görünen yolcuların okuduğu Kur’an ayetleri sebebiyle kendisine eşlik eden meleklerden, cinlerden hizmetkarları ve “Ricalü’l Gayb” adlı görünmez alemin erenlerinden dostları vardır. Onları yalnız görüp saldırmak isteyen zavallılar çoğu zaman çarpılmaktadır ! Çünkü ilkel 5 duyuya göre değerlendirme yaparlar! Zaten bütün insanlar her şeyin Üst Sistem tarafından gözetlendiğini ve yazıldığını, bir gün hesap vereceğini düşünse hiçbir kötülük işleyemez! Püf noktalardan biri bu!

         “Ama bizim uğrumuzda cihad edenleri elbette kendi yollarımıza eriştireceğiz. Ve şüphesiz ki Allah iyilik yapanlarla beraberdir. (Kur’an-ı Kerim, Ankebut Süresi, 69.Ayet)  

Allah’a emanet olun, selam ve iyi dileklerle!..

Mimoza33; 13.03.2009 Cuma

WEB SİTESİ:

·         http://kardelenkutuphanelibrary.spaces.live.com

·         Kardelen Mesaj Grubu Üyeliğine Katılmak İsteyen Diğer kişiler; kardelenkutuphane_library-subscribe@yahoogroups.com  adresine;

·         Kardelen Kütüphanesi e-posta listesinden çıkmak isteyenler ise kardelenkutuphane_library-unsubscribe@yahoogroups.com  adresine boş e-posta göndermeleri gerekir.

·         Mesaj Grubundan âcil durumlar hariç ayda ortalama 1-8 mesaj gönderilmektedir. Esen kalın !

 

*          *          *          *          *         

·         Sonra biz Allah’tan sakınanları kurtarırız; zalimleri de diz üstü çökmüş olarak orada bırakırız. (Kur’an; Meryem Süresi:72)

·         Gelmiş geçmiş en büyük keşif, insanın düşünce biçimini değiştirerek yaşamını değiştirebilmesidir! (Albert Schweitzer)

·         Gerçeğe inanmak için 5 adım gerekir: 1-Önyargısız geniş görüş 2-Cesaret 3-Yaklaşım 4-Dinlemek/ Düşünmek 5- Anlamak (Mimoza33)

·         Bir zencinin rengini değiştirebilmenin tek yolu, beyaz adama beyaz yürekler vermektir!

·         Ölümsüz çiçekler, ‘kardelen’ ruhlu, veli insanların kalpleridir !

·         Kardelen çiçekleri, beyaz-yeşil veya beyaz-mor olur.

·        Anahtar gibi bir bilgi veya haber, hayat kurtarabilir!

Reklamlar