Bölüm 3:

İstihbaratçılardan Korkunç İddia!

29 Mart 2009 Pazar 18:09

Kaza ile ilgili istihbaratçılar şok bir iddiada bulundu. İstihbaratçılar, "Olay yerinde sinyal kesici uygulaması yapıldı" dedi.Şüpheli bir helikopter kazasıyla hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu için tüm Türkiye yasa bürünürken, istihbaratçılardan gelen acı itiraf, dehşet verici bir şüpheyi beraberinde getirdi.
Bazı istihbarat yetkililerinin, konuyla ilgili değerlendirme yaptıkları bazı habercilere, kazanın olduğu andan itibaren Muhsin Yazıcıoğlu’nun kendileri tarafından izlenen üç telefonunun yerini tespit etmeye çalıştıklarını, ancak anlaşılmaz bir şekilde bu telefonların sinyallerini yakalayamadıklarını anlattıkları öğrenildi.
Tüyler ürperten iddiaya göre, istihbaratçılar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kullandığını bildikleri ve sürekli izledikleri üç telefon numarasının yerini de kazanın gerçekleştiği ilk andan itibaren, ellerindeki tüm teknik takip imkânlarıyla bulmaya çalıştılar.

Ancak, gelişmiş tüm imkânlara rağmen Yazıcıoğlu’nun kullandığı bilinen üç numaraya da ulaşılamadı. Aynı araştırma, Yazıcıoğlu’nu yanındakiler için de yapıldı. Fakat kazayı haber veren İHA muhabiri İsmail Güneş dahil, hiçbirinin telefonuna ulaşamadılar.

              SİNYAL KESİCİ UYGULAMASI YAPILDI

İstihbaratçılar, hava koşulları ne olursa olsun, ellerindeki imkânlarla bu numaralara ulaşmaları gerektiğini belirterek, şu dehşet verici tespiti yaptılar: “Bunun tek açıklaması var: kazanın yaşandığı bölgede bir tür jammer, yani sinyal kesici cihaz çalıştırılmış olmalı”

İstihbarat uzmanlarının tespiti ve iddiası bu. Yetkililerin konuyla ilgili araştırmalarından çıkacak sonuç, bu iddianın ardından daha büyük bir merak konusu oluşturacak gibi görünüyor.

 http://www.habervakti.com/?page=news_details&id=7587 ;

 29.03.2009; Saat: 18.09

*        *        *        *        *        *

Kurtarılmayı beklerken dondu

30 MART 2009, PAZARTESİ

Muhsin Yazıcıoğlu’nun da içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu kayıp olan İHA muhabiri İsmail Güneş’in cesedi, bir kaya kovuğunda üzeri karla kaplı vaziyette bulundu.            GÖKSUN – Edinilen bilgiye göre, enkazın 500-600 metre doğu tarafında Jandarma Özel Harekat Arama Kurtarma Timleri, İHA muhabiri İsmail Güneş’in cansız bedenini bir kaya kovuğunda üzeri karla örtülmüş bir şekilde buldu.
…………………………

http://www.aksam.com.tr/2009/03/30/haber/guncel/2130/kurtarilmayi_beklerken_dondu.html

 30.03.3009

 KORKUNÇ SONUÇ ! ! !

Gafil ülkelerde gafil insanlara yaklaşan tehlikeleri veya acı gerçekleri feryatla anlatmak bile işe yaramıyor ! Güvenlik görevlileriymiş, güçlü polisimiz, güçlü ordumuz, gelişmiş şirketlerimiz var gibi duygularla medet umulan güçler, gittikçe sayısı çoğalan bazı zamanlarda çoğu kimseyi kurtaramıyor !

Bazı kurumlar hemen homurdanıp, “Bir-iki olayla kurumumuzu karalamayın, yıpratmayın!” diyor. Ne bir-ikisi kardeşim yaa! “Ateş düştüğü yeri yakar!” misali bizzat yıllar önce yaşadığımız kentte mahalle karakoluna bir yeğenimiz, “Filan kadın kavga çıkarıyor, büyük bela çıkacak!” dediği halde görevli komiser cevaben demiş ki, “O kadından biz de bıktık, git o kadını s….., ondan sonra gelin!” demiş. Biraz sonra orta yaşlı akrabamız adam kavgada öldürülmüş. Daha sonraki dava sürecinde o komiser ortadan kaybolmuş! İşte bazen veya çoğu zaman gariplere hukuk ve adalet böyle işliyor, anladınız mı? Giden gidiyor! Adaleti sağlamak bazen kişilerin kendi yeteneğine kalıyor!..

Haber verildiği halde,  mağdurların, yardıma muhtaçların ölüme terk edildiği bu kaçıncı olay oluyor ! Yaşar Özhan, Selim Işık gibi bazı köylüler ilk gün haber vermişler ama kendilerinde biraz güç ve mevki sahibi olanlar, sadece kendilerini “bilirkişi ve uzman” olarak zannediyorlar, normal vatandaşı umursamıyorlar!..  

Tabii ecel gelmişse görünüşteki maddi sebepler ve tedbirler, insanları kurtaramaz ama sürekli şüpheler ve ihmallerin olması bir millet için tehlike sinyalleridir!

         Aziz kardelen Muhsin Yazıcıoğlu ! Yaşıyorsan, ümit ediyorum ki emin bir yere ışınlandın! Ruhaniyetine selam olsun! Sonsuzluk âlemine kanat açtıysan  ruhun şad olsun, mekanın Cennet olsun, Hz.Muhammed a.s.’ın şefaatı sana nasib olsun! İnşaallah mahşerde Havzı Kevser’ in başında buluşuruz! Zavallı, gafil dünyalılar kendi hallerine ağlasınlar!

“İnna lillahi ve İnna ileyhi raciün!

          1001 Kardelenden İki Kardelen; 30.03.2009 Pazartesi

            

Reklamlar