İSRAİL’İN TÜRK BÜYÜKELÇİSİNE HAKARETİNİN HİKMETİ !

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI’NA VE BAŞBAKANLIĞA AÇIK MEKTUP

 
                                  

 

         

cumhurbaskanligi@tcbb.gov.tr ,

bimer@basbakanlik.gov.tr ,

ihb@basbakanlik.gov.tr

Bu dünyalılar hiçbir şey anlamıyor galiba sultanım ! 23 Aralık 2009’da Kardelen Kütüphane Mesaj Grubundan “Nefsi Emmare ve Şeytana Hizmetkarlık Virüsü” adlı mesaj yayınlanmıştı! O mesajda, ispatlanan gerçeklerin bile zalim bürokratlara kabul ettirilemediği anlatılmıştı ve lanet edilmişti !

Konya’da 5-6 kardelen ruhlu mağdur vatandaş, dile kolay 2009 yılında 15 kadar resmi kuruma ve birime müracaat ettikleri halde hiçbir haksızlığın düzeltilmediği bildirilmişti ! Adli kurumlar da dahil sonuçlar insanlık ve adalet açısından koca bir HİÇ olmuştur ! Gerçekten sıradan ve dürüst vatandaşların insan hakları diye bir şeyleri olmadığı defalarca tecrübe edilmiştir. Sebebi köşe başlarını tutmuş zalim ve zorba derebeylerinin çokluğu idi. Ama Allah katında adalet mücadelesinin değeri vardı ve İlahi Adalet, er ya da geç herkese yaptıklarının karşılığını verirdi! Bu dürüst ve mazlum arkadaşlar cehalet ve zorbalıkta birlik olan resmi kurumlar tarafından hor görülmüştü ve yalanlanmışlardı ! Dilsiz şeytan rolü oynayan ve korkudan sağa sola kaçışan halkla ise hiç bir şey başarılmıyordu !..

Belki çok yoğun oldukları için adalet bakanı veya başbakan yakından ilgilenemiyordu ama sevk ettikleri kurumlar ve muhakkikler de yalancı şahit ve zulme ortak olan kimselerdi ! Çünkü aynı şehir içindeki makam, mevki ve şöhret sahipleri karanlık işlerinde ortak hareket ettiklerinden, merkezi yanıltıyorlardı!.. Bu bir sistem hatasıydı ! “Kabilecilik, ailecilik kanunsuzdur, fayda sağlamaz.” (Telhis-u Nevamis-ul Eflatun s.46) Konya bürokratlarının yaptığı zulümleri bu vecize en iyi şekilde yansıtıyor !

Mağdur ve mazlum vatandaşların açık ve net kanıtları varsa, soruşturma için ön incelemeye ve yamuk muhakkiklere gerek yoktu !  Bu devlet otoriteleri için ciddi bir kusur ve ihmaldi ! “Zulüm ile âbâd olanın sonu berbat olur!” atasözünden çoğu kimse ders almamıştı ! Nefs ve Şeytan, kötülüğü ve gururu okşayıcı rüzgar üflüyordu kalplerine!

         Geçen haftalarda kardelen bir arkadaşımız, “Zalim bürokratlara ne takdir edildi?” diye  ilham istediğinde, “Zillet!” anlamı, “Bana ne takdir edildi?” diye ilham istediğinde de “Cihad!” anlamı içine doğmuş ! Eğer inanmıyorsanız haydi Allah’a yemin edelim !

Biz Türkiye’nin İsrail büyükelçisini yakından tanımayız ama o, büyükelçi sıfatıyla Türkiye’yi temsil ediyordu ve Kur’an buyruğuyla, “İşte böylece işledikleri günahlardan ötürü zalimlerin bir kısmını diğer bir kısmının peşine takarız.” (Kur’an:6/129) âyetinin hikmeti gereği zalim İsrail, zalim bürokratlarla dolu Türkiye’nin manevi şahsına musallat kılınmıştı! Gerçekten, www.habervakti.com sitesinde İsrail Dış İşleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon ve yardımcısının , Türk büyükelçisi Oğuz Çelikkol’u aşağıladığı o videoyu izlediğimizde, elçinin mahcup ve mazlum hâlinde , mazlum vatandaşların  ruhları aksediyordu .

Olay şöyle olmuştur: İsrail Dışişleri bakan yardımcısı Danny Ayalon ve yardımcısı daha yüksek koltuklarda otururken Türk büyükelçisi Oğuz Çelikkol daha alçak bir kanepeye oturtuldu.

Ayalon, İbranice olarak, “Dikkat edin o alçakta biz yüksekte oturuyoruz, masada sadece bir İsrail bayrağı var ve biz gülmüyoruz.” Demiştir.

İşte bunun hikmeti, üst düzey yöneticilerin yalanlanan mağdur ve garip vatandaşların hâllerini anlamaları için İlahi Sistemin uluslar arasında şimşek çakan âşikar bir takdiri ve işaretiydi !  İşte eleştiriye hiç tahammül edemeyen zalim Yahudi bürokratların yaptığının aynısını Türkiye’de münafık ve zalim bürokratlar, mazlum vatandaşlara yapıyor ve haksızlıklar kimsenin umurunda olmuyor !

Daha sonra 14 Ocak 2009 günü Türkiye Gazetesi’nden ve haber ajanslarından alınan bilgilere göre İsrail yöneticileri özür dilemiştir! Türkiye’de basın bunu “zafer” olarak gösteriyor ve “Rezil oldular!” deyip seviniyorlar. Peki bir de şöyle ruh haline sahip politikacıların olduğu ihtimal dışı mıdır acaba? Bazı politikacıların amacı bir ülkeye istediği cevabı vermek ve hakaret etmektir, bunu gerçekleştirdikten sonra “özür diler!” yine sinsi oyunlarına devam eder! Orta düzey ve ast düzey bürokratlar çoğu zaman piyon olarak kullanılır, bazen de onlar üst düzey yöneticileri  kullanır ve oyuna getirir! Krizin asıl mimarı İsrail Dış İşleri Bakanı Avigdor Liberman olarak belirtiliyor ama dünyada adı çıkan ve tiyatronun baş oyuncusu Danny Ayalon oluyor ! Politikanın ne kadar iğrenç bir meslek olduğuna çarpıcı bir örnektir bu !

Politikacıların bir anda dönebildiklerine uluslar arası bir örnek te Danny Ayalon’un bu “Özür mesajı” olacak. Ayalon mektupta şöyle özür beyan ediyor: “Şahsınıza ve Türk halkına saygılarımı iletir ve çeşitli konularda farklı görüşlere sahip olmamıza rağmen, sizi temin ederim ki bunlar, hükümetlerimiz arasında açık, karşılıklı ve saygıya dayalı diplomatik kanallardan  ele alınması ve çözümlenmesi gerekir. Sizi küçük düşürmek gibi bir niyetim hiçbir şekilde yoktu. Girişimimin yapılış biçimi ve algılanışı nedeniyle özür dilerim. Lütfen bunu büyük saygı duyduğumuz Türk halkına iletiniz.” (1)

Ay gözlerim yaşardı, ağlayacağım (!); hayatta inanmayın ! Altı çizili cümleyi tekrar tekrar okuyun ve anlamaya çalışın ! Biz söylemeyelim.

 

Bir şehirde bir grup vatandaş, “Kanıtlarıyla beraber 20’den fazla haksızlık ve yolsuzluğu tespit ettik, gereği yapılsın!” diye acil durum bildiriyorsa ve sonuçta hiçbir şey düzelmiyor; yalan, hile ve  zulüm devam ediyorsa o toplumda insanlık ve adalet diye bir şey yoktur ! İlahi adalet, musibetle veya olağanüstü şok edici olaylarla er ya da geç gereğini yapmaktadır !

İnşaallah gelecek bir vakitte bazı “Çığlıklar!” gelecek, o zamana hazır olacağınızı ümit ediyor ve adaleti sağlayacağınızı umutla bekliyoruz ! Garip bir kardelen süvarisi tek başına 20 kadar zalime karşı savaşıyorsa, otorite sahipleri Allah’ın yardımı ve evliyanın himmetiyle daha çok kişiye karşı zafer kazanabilir ! Bizim duamız inşaallah size koruyucu kalkan olacaktır ! Gönlünüz nurla dolsun, yolunuz açık olsun, çevrenizdeki ve size yaklaşan bütün münafıkların iç yüzünü görmeyi Allah nasib etsin! Âmin !

15 Ocak 2009 Cuma,

 

                                               Gizem BAYRAKTAR,

                                                         kardelenx2012

KAYNAKLAR:

(1) Türkiye Gazetesi, 14 Ocak 2009

 

Web Site: http://kardelenkutuphanelibrary.spaces.live.com ,

E-posta          : kardelenkutuphane_library@hotmail.com

 

ÖNEMLİ NOT: Bu mesajı alan görevliler, eğer bu mesajı cumhurbaşkanı ve başbakana iletmezlerse, lanet ve bedduanın ömür boyu üzerlerinde dolaşacağına adı gibi emin olmalarını hatırlatırız. Allah (c.c.) sâdıklarla beraberdir. Selamlar.

 

·       Yoksa Allah içinizden cihad edenleri belli etmeden, sabredenleri ortaya çıkarmadan Cennet’e gireceğinizi mi sandınız? (Kur’an 3/142)

·       Bir çivi yüzünden bir nalın ve atlının, bir atlı yüzünden  bir savaşın kaybedildiğini anlayan arif dostlara dualarımızı gönderir ve o çivilerden birinin de biz olduğumuzu hatırlatırız ! Yüce Mevla ömür boyu irfan ve hikmet nasib etsin!

Reklamlar