KARDELEN KÜTÜPHANENİN İLÂHİ MUSİBET İÇİN DUASI VE ÖNGÖRÜSÜNÜN GERÇEKLEŞTİĞİNİ  FARK ETMEDİNİZ Mİ ?

              

      
   
              

 

Ey Dünyalılar ! Kainattaki ilahi işaretler, mucizeler, olağanüstü olaylar ve geleceğe dair altıncı hisle algılanan haberlere ne kadar inanıyorsunuz?

http://kardelenkutuphanelibrary.spaces.live.com Sitesinde ve haber grubunda 25 Aralık 2009 tarihinde yayınlanan “Nefsi Emmare ve Şeytanın Hizmetkarlığı Virüsü” adlı mesajın ‘TÜRKÇE DUA’ Bölümünde , “Zalimler, kendilerinin yanlışları, zulümleri  düzeltme imkanları varken, senin gücünü ve hâkimiyetini hafife aldıklarından olsa gerek ve inanmayarak sana havale etmemizi söylediler ! Münafıklara ve zalimlere öyle bir hastalık ver ki asla sağlık ve huzur yüzü görmesinler, işleri hiç bitmesin! Çünkü onlar dürüst ve mazlum vatandaşlarla  ıstırap labirentinde oynamayı seviyorlar. Kendilerinin güçlü ve yenilmez olduklarını zannediyorlar ! 1999’dan 2009’a 10 yıl geçti. Sapıtan çoğu kimse tekrar İlahi azabı görmek istiyor!” diye sitem vardı. Bu dua ve öngörü 19 gün sonra 13 Ocak 2010 tarihinde Amerika Kıtası’nda Haiti’de depremle gerçekleşti.

Mazlumların bu siteminden kısa süre sonra bu müthiş depremin olmasında diğer hayret verici bir şey, aynı şekilde Türkiye’de vuku bulmuş 1999’daki Marmara depremine benzemesi. Bunu Amerika Deprem Araştırma Enstitüsü Başkanı açıklamıştır!

Tüm dünyada, sapıtıp ta tekrar ilahi azabı görmek isteyenlere herkesin gözü önünde açık bir ikaz ve Üst Sistemin çarpışı ! Allah (c.c.)’ın gökten ordu indirmesine gerek kalmıyor, 1 dakikada her şey yerle bir oluyor !

                               

Haiti’deki halkın inanç ve ahlaki durumu ve orada neler döndüğü konusu ise ayrı ve karışık bir konu, ona değinmeyelim ! Deprem sonrası yağmalardan ve şiddetli olaylardan onların ahlaki yapılarını analiz edebilirsiniz! Depremzedelere “Geçmiş olsun!” diyoruz, can veren mü’min ve sâlihlerin ruhları şâd olsun ! Bir çok kere açıklandığı gibi, bir topluma azap takdir edilince halkın hepsini kapsar ! Yinede de âlemlerin Rabbi dilediğini kurtarmaktadır !

Bazıları, “Neden tekrar Türkiye’de değil de Haiti’de deprem oldu?” diye merak ederse, cevabı, öncelik sırası onlardaymış ! 3. Dünya Savaşı’nda büyük ihtimalle ‘Felaket’ sırası tekrar Türkiye’ye gelecek ! Hazırlığınızı yapın !

 

 

Ey iyi kalpli ve garip yolcu, Hakk ve Hakikati  arayanlara Allah (c.c.) yollarını gösterir, iyilerle karşılaştırır ! Allah seni kutsasın!

Gözü yaşlı garip dostum, seni seven ve çağıran Allah dostları var; elinizden tutup Yüce Mevla’ya götüren rehberler var! Kalbinizdeki bataklık dünyaya bağlayan ipi çözüp Yüce Sevgili’ye götüren evliya var, içtenlikle yaptığın duayı duyan Allah c.c. ve onun melekleri, cinleri var ! Duymazlar sanma sakın, duyarlar!

Allah’ın dilediği olur!

         Evliyalar Sultanı Gavs’a  bakıyorum, bana, “Yaz dostum yaz!” diye ilham geliyor ! Allah’a hamd olsun, ne güzel bir gün ! Bugün yağmur yağdı, bazı kalplere sevinç doğdu, feyz ve bereket geldi ! Hüzün ve sevinçlerimi harman yapabiliyorum. Tehlikede hissedersen ve kalbin temizse, “Himmet Ya Gavs!” diyeceksin ! Allah dilemişse, ışınlanarak gelirler ! Bazen görmeyebilirsiniz ama onlar sizi görürler, yardım ederler ve giderler ! İzninizle biraz dinleneyim…

Selam ve sevgilerimizle…

 

                                                        İyilik Perisi (Fairy of Favour)

                                                                  20 Ocak 2010

               

KARDELEN KÜTÜPHANE LEVHASI

·        Gerçeğin yolu geniş bir caddeye benzer, bulunması güç değildir; güçlük, insanların onu aramamasından kaynaklanır. (Konfüçyüs)

      (The way of truth resembles a broadway ; it is not difficult to find it! The  

      difficulty arises from that people don’t look for it !  (Confuchius)

·        Sonra biz Allah’tan sakınanları kurtarırız; zalimleri de diz üstü çökmüş olarak orada bırakırız. (Kur’an:Meryem S.,72)

·        Kendilerine hidayet geldiğinde insanları, iman etmekten ve Rablerinden mağfiret talep etmekten alıkoyan şey sadece, öncekilerin başına gelenlerin  kendi başlarına da gelmesini yahut azabın ansızın kendilerini enselemesini beklemeleridir! (Kur’an:Kehf S.,55 )

·        Göklerin ve yerin orduları Allah’ındır. Allah azizdir, hakimdir. (Kur’an, Fetih S.,7)

 

·        Yoksa siz Allah içinizden cihad edenleri belli etmeden, sabredenleri ortaya çıkarmadan Cennete gireceğinizi mi sandınız?

(Kur’an, Âl-i İmran S. 142)

·        İyi bilin ki kalpler ancak Allah’ı zikretmekle huzur bulur !

 

    (Kur’an, Ra’d S.: 28)