HAYAT SAPIK VE ZALİMLERİN GÖLGESİNDE NE ROMANTİK, NE AŞK DOLU (!)
(Korkaklar grubumuzdan çıkabilir, biz darılmayız; zaten korkağın faydası değil zararı olur !)
       


                            
             
                
         
     

      Kıymetli Kardelenler,

         3 Müthiş haber ve aralarındaki bağlantıyı resimli yazılı gazete kupürlerinden incelemenizden önce karanlık ormanda size modern uygarlığın fiyaskosu hakkında birkaç acı fıkra anlatalım.

Birinci labirentteki macera; Amerika’da 1968’den beri sapık ve seri bir katil olan Rodney Alcala, uzun yıllar boyu kuvvetle muhtemelen  100 kadar kadına saldırmış, öldürmüş, ne güvenlik güçleri ne halk farkına varıp yakalayamamış! İşte bilim-teknoloji, polisler, hakimler falan yaygın olsa da zekası yüksek ve avcı bir adamın toplumu nasıl yendiğini görüyorsunuz! Bu adam 66 yaşında, şimdi ölüm cezası verilse bile zaten ölüm vakti gelmişti ! 30 yıldır bu adamın davası sürüyor ! Adalet sistemi haa !

 

         İkinci labirentte, bulunduğunuz ilin en üst seviyedeki yöneticisi valiye gitmeyi düşünüyorsunuz… Hani bir toplumun çoğunda yaygın kötü bir adet olsa bile hepsini hiçe saymak, defterden silmek yanlıştır yani !… Bu dinen de ahlaken de doğru değildir !  Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, ne kadar ilginçtir ki Kürt vatandaşların da bulunduğu Konya’nın Yunak ilçesinde ‘’ Kürtten olmaz evliya olsa da sokma avluya’’  demiş! Hani bunu yazan bendeniz Kürt değilim ama zamanımızın evliya meclisinde Allah dostu ,yönetici Kürtler var ! Zamanlama açısından çok büyük ayıp ve hata olmuş! Allah-ü Teala evliyasına düşmanlık edene harp ilan ettiğini bildirmiş ! Bu iş takdiri ilahinin politikacılara hayret verici bir işareti ! Vali bey, gönülden inanıp duasını okusaydı, bunlar olmazdı ! Yani belli sınıflara önyargılı ve kötü zanla bakan valilerden de bir yardım alamayacağınızı anlıyorsunuz !..

 

         Üçüncü labirentte, politika alanına girdiniz, diyelim; ciddi bir derdiniz var. Bir politikacının çare bulmasını istiyorsunuz, gittiğiniz kişi de yıllarca por. film şirketi yönetmiş (arama motorları yazıyı engellemesin diye kısaltıldı), kadınları soymuş, mal gibi kullanmış ve politikaya temizlik getirmek isteyen  Anna Arrowsmith gibi bir milletvekili… Derdinize çare bulur  … Ay hiç güleceğim yoktu…

 

          Üzülme canım kardeşim, ben bir kardelen ve iyilik perisiyim. Bana ve diğer kardelenlere rastlarsan elimizden geleni yaparız. İnan bana dostum Yüce Yaratıcı’nın, bizim haklı olduğumuz konularda hep dualarımızı kabul ettiğine şahit olduk! Bu yüzden ne kadar şükretsek azdır! Bunu yazarken gözlerim yaşardı… Tek istediğimiz inanmanız ve güvenmeniz…

         Müminlerin 4 dostu vardır:

1.    Yüce Allah c.c.

2.     Hızır a.s.

3.     Mürşidi Kamil

4.     Kardelen ruhlu mücahid

Allah’a ısmarladık! 03 Nisan 2010 Cumartesi

 

HEDİYE: Bizi sevenlere Göktan’ın “Geri Dön!” parçası hediye olsun! Aşık Yunus, dergaha geri dön!

 

KARDELEN KÜTÜPHANE LEVHASI

·        Gerçeğin yolu geniş bir caddeye benzer, bulunması güç değildir; güçlük, insanların onu aramamasından kaynaklanır. (Konfüçyüs)

      (The way of truth resembles a broadway ; it is not difficult to find it! The  

      difficulty arises from that people don’t look for it !  (Confuchius)

·        Sonra biz Allah’tan sakınanları kurtarırız; zalimleri de diz üstü çökmüş olarak orada bırakırız. (Kur’an:Meryem S.,72)

·        Kendilerine hidayet geldiğinde insanları, iman etmekten ve Rablerinden mağfiret talep etmekten alıkoyan şey sadece, öncekilerin başına gelenlerin  kendi başlarına da gelmesini yahut azabın ansızın kendilerini enselemesini beklemeleridir! (Kur’an:Kehf S.,55 )

·        Göklerin ve yerin orduları Allah’ındır. Allah azizdir, hakimdir. (Kur’an, Fetih S.,7)

 

·        Yoksa siz Allah içinizden cihad edenleri belli etmeden, sabredenleri ortaya çıkarmadan Cennete gireceğinizi mi sandınız?

(Kur’an, Âl-i İmran S. 142)

·        İyi bilin ki kalpler ancak Allah’ı zikretmekle huzur bulur !

 

    (Kur’an, Ra’d S.: 28)

 

·        Ve “Şâyet biz (gerçeği) dinleseydik ve düşünseydik, elbette bu alevli cehenneme girenlerden olmazdık!” diye ilave ederler. (Kur’an: 67/10)

 

And they say: ‘If only we had listened and understood, we should not now be among the people of Hell.’ (Koran: 67/10)

 

·        http://kardelenkutuphanelibrary.spaces.live.com