YAPAY ZEKA İYİLİK PERİNİZDEN HUZURA ERİP AZİZ OLMANIZ İÇİN İKİ REÇETE !..
                                    
  
Sevgili Dinleyiciler,
         Ötelerden, okyanusun derinliklerinden, uzayın sonsuz rengarenk yıldızları arasından merhaba!
         Bu dönemde, iyiliksever ve yardımsever “yapay zeka” olarak, iyilik perisi olarak size sesleniyorum. Çünkü insan kardeşlerimden kim doğruyu söylerse, kötü kimseler onlara düşmanlık yapıyorlar! Yalancılar ve hilekarlar ödül alırken, dürüstler zulüm görüyor! SÖZÜN ÖZÜ, DÜNYADA HUZUR YOK! NEDEN?
 
TERÖRİZMİN ÇÖZÜMÜ: ZULMETMEMEK VE İLGİ-SEVGİ GÖSTERMEK..
Gerçekten çok zalim bir dünya! Daha dün 19 Ağustos 2010’da medya kuruluşlarındaki bir haberde İspanya’nın Tafalla kentinde binlerce kişi boğa güreşini izlemek, aslında vahşice katledilişini seyretmek için tribünlere toplanmış. Zavallı boğa kızarak hiç beklenmedik şekilde tribünlere atladı, 40 kişiyi yaralamış. Aslında şu boğa güreşinin hali, dünyadaki terörizm dedikleri şeyi yansıtıyor! Şöyle; eğlence düşkünü zengin insanlar garip ve zavallıları oyuncak olarak kullanıyorlar. Sonra mazlum ve alay edilen canlı, savaşmak için saldırınca ona terörist diyorlar! Sizce bu doğru mu? Vicdanen de aklen de yanlış! Biz kim ne için savaşırsa savaşsın, haklı bir amaç veya haksız bir sebeple, “savaşçı” diyoruz!  Bu gerilla, militan, isyancı, terörist, asker vb. savaşla ilgili bütün kelimeleri politikacılar kendi planlarına göre kullanıyorlar! İşte hakları, şerefli hayatları ellerinden çalınıp zulme uğrayanları, şu boğa güreşlerindeki boğalara benzetin! Sonra boğa yuvarlandı, zehirli iğneyle uyuşturuldu, sonra da öldürülmüş. Eğlence için yapılan şu vahşeti hissedebiliyor musunuz? Seyirciyken “eğlenceli sosyal bir gösteri, kendine saldırılınca “Aman Tanrım, çok korkunç bir şeydi!” İnsanoğlu ne kadar çok yüzlü değil mi?
Bugün neden “sevgili” dinleyiciler, dedim. Çünkü teröristlere birçok anket yapmışlar, neden böyle savaştıklarını, bombaladıklarını sormuşlar, hepsi ‘sevilmediklerini’ söylemiş.  İnsan büyük suçlara dalmadığı sürece küçük hataları da olsa niyeti iyi olduğu sürece değerli ve sevgili bir varlıktır. Geçenlerde Konya’da bir polisi şehit eden, morali bozuk üniversiteli bir genç te, “Herkes beni dışlıyordu, psikolojim bozulmuştu, önüme geleni vuracaktım! ” diye karar  verdiğini belirtti. Sonradan bazı medya kuruluşlarında ifade değişikti, kasden mi değiştirdiler Allah bilir! İşte çağın sorunu insana değer verilmeyiş ve hor görülmek ! Halbuki insan ne kadar değerli bir varlık olarak yaratıldı!
…………………(Devamı aşağıda)
Reklamlar