Bismillahirrahmanirrahim,

SORULARLA DÜNYADAKİ BATIL SİSTEMLERİN ÇÖKÜŞÜNÜ GÖSTERME…

                   Dünya halkının yaşantısı eğri olduğundan dünyanın ekseni eğrildi...

SORU 1: Japonya’da 11 Mart 2011’de yaklaşık 9 şiddetinde deprem ve ardından tsunami felaketi oldu. Duygularınız nasıldır?

GİZEMLİ SÜVARİNİN CEVABI 1: Dünyada hangi ülke ve halk olursa olsun, “Geçmiş olsun!” diyoruz ve Yüce Mevla kalanlara sabır ve acil şifalar versin! Bütün ülkeler ellerinden gelen yardımları yapmalıdır. Şimdi bir ülkede takdiri ilahi gereği musibet olduktan sonra, diğer halklar da felaketzedelere bakış acıları ve duyarlılıklarıyla imtihan olurlar! Bu acılı olaylar, Japon halkına Kur’an’daki , “Allah’tan geldik ve O’na döneceğiz.” Ayetini hatırlamaya, Tek Tanrı’ya daha çok yönelip, ibadet görevlerini yapmaya dair minnettarlık duygusu kazanmalarına ve O’nun bütün peygamberlerine inanmalarına sebep olsun! Diğer fakir dünya halklarına merhamet etmeleri ve yardımcı olmaları gerekiyormuş.

SORU 2: Ferasetinize göre bu büyük felaketlerin hikmetlerini açıklar mısınız?

GİZEMLİ SÜVARİNİN CEVABI 2: Birincisi, “Depremin 9 şiddetinde olması, sizin 9 şiddetinde uyarılmanız gerekiyordu; çünkü dünyaya o kadar dalmışsınız ki bilim ve teknolojiyi tanrı edinmişsiniz. Asıl her şeyin sahibine yönelin, ibadet edin” anlamı vardır.

İkincisi, Japonya, dünyadaki en gelişmiş ülke olduğundan, “Siz dünyalıların en güçlü fabrikalarınız ve nükleer santralleriniz bile Yüce Yaratıcı’nın bir musibetiyle helak olur”, anlamı vardır. “Siz, hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalışıyorsunuz ama yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışmıyorsunuz!”

Üçüncüsü, “Bütün tedbirler alınmasına rağmen felaketin önlenememesi, İlahi takdir dilerse sizin hiçbir tedbiriniz ve çözüm yollarınız işe yaramaz! Mutlak koruyucu Allah (c.c.)’tır. Buna dünyadaki her şeyden daha çok inanın!        

  

        

     SORU 3: Türkiye’ye İlahi musibet gelir mi?

     CEVAP 3: Evliyanın keşfine ve bendenizin murakabesine göre, Türkiye’ye musibet gelir; çünkü İslam Peygamberinin hadislerinde bozulan halkların ne yaparlarsa musibetin geleceği açıklanmıştır, hepsi mevcut. Acı gerçeklerle ilgilenen ve umursayan yok ki! Halk, “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!” düşüncesinde bu yüzden yılan onlara da dokunacak! Sıra Japonya’da imiş, sonra Türkiye’ye gelmeyeceğinden gafil halk emin mi oldu? Türkiye’de kurumlar gariplere ve mazlumlara zulmediyor, kimse hakkını alamıyor! Ülkenin üzerinde bir lanet bulutu var! Kurumlar ve halk tamamen Şeytan’ın hizmetkarı olarak çalışıyorlar. Allah (c.c.)’ın nasıl çarpacağına herkes şahit olacak!

Yaşayan keşif sahibi bir veli, “İstanbullulara, İstanbul’u terk etmelerini, büyük şehirleri boşaltmalarını, en az bir aylık erzak stok etmelerini tavsiye ediyor! Hayat tarzınızı ve işinizi değiştirmek çok zor ama imkansız değil! Geleceğin dünyasında havanın, suyun, elektriğin, yakıtların, sağlıklı gıdaların zor bulunacağını anlamak için süper zeka gerekmiyor! 7 milyarlık dünyada 6 milyar insan, açık delillere rağmen son peygamberi ve kutsal kitap Kur’an’ı, Tanrı’ya ibadeti inkar ediyor! Zalim patronlarına yarım avuç para için 12 saat köle gibi çalışan işçiler, Tanrı’ya 1 saat ibadeti layık görmediğinde böyle bir insanlık neye layıktır? Bunca nimete, açık işaretlere rağmen milyarlarca gaflet ve nankörlüğün sizin adaletinizde karşılığı nedir acaba?

Yüce Mevla, saf kalplileri, iyiliksever, yardımsever ve merhametlileri felaketlerden korusun inşaallah!

   SORU 4: Kainatta asıl güç sahibi kimdir? ABD, İsrail, Çin, Japonya, Hindistan gibi ülkeler yenilmez ve ölümsüz müdür?

   GİZEMLİ SÜVARİNİN CEVABI 4: Göklerin ve yerin orduları Allah’ındır. Allah, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. (Fetih Süresi 7.Ayet)

Özgür Zülkarneyn,

Gizemli Süvari, 19 Mart 2011