İNSANLIK VE ADALET KOMADA CAN ÇEKİŞİYOR!

Siz, ülkenin yönetiminden sorumlu makam, yaklaşık 100 tane ispatlanmış yolsuzluğu örtbas etmekle, inkar etmekle veya haksızlık karşısında susmakla, A’raf Süresi 179. ayetteki kişiler gibi davranmayı marifet mi sayıyorsunuz?

Merkezden 10 silahlı 10 silahsız müfettiş göndermenize de gerek yok; bir devletin merkezindeki kurumlar kanıtları gönderilen olayları veya yolsuzlukların kaydedildiği siteleri başkentte inceler, Amerika’daki FBI (Federal Soruşturma Bürosu) gibi kurumu görevlendirir, hastalıklı bölgeyi temizler. Türkiye’de ise “Biz icra makamı değiliz!” diye hastalık virüsü çıkaran münafık baronları şikayet eden dilekçeleri, yolsuzlukları yapan bürokratlara veya ortaklarına havale ediyorlar. Sonuçta onlar, “Bizim bölgede suç unsuruna rastlanılmamıştır veya iddia sabit olmamıştır!” diyorlar. O yalanlayan cevaplarınızı bir gün alacağız, boğazınıza hançerleyeceğiz! Bu kadar saçmalık olduğu sürece kimse artık devletine inanmıyor ve güvenmiyor!

                     2011-Acı gerçeklerden utanmak,kaçmak veya savaşmak

2010 Mayıs’ında İnsan Hakları Başkanlığı’nın vatandaşını sattığı gibi yolsuzlukları, zulmeden şehrin kendi idarecilerine inceletmeyin !

İşte size çete patronlarının ülkeyi ele geçirdiğine ve yargının onlara gerçek anlamda bir şey yapamadığına dair 3 büyük örnek; bunları bir çiftçi bile anlar; ama kendini büyük gören, ne var ki hiç bir şeyi düzeltemeyen gururlu politikacılar itiraf edemiyor veya bir çözüm yolu bulamıyor !

Türkiye’de ahlaksızlığın ve zulmün durumu o kadar korkunç ki haklı insanlar mahkemeleri kazansa bile devlet içindeki zalim baronlar, yine düşmanlığa devam ediyorlar… Dürüst vatandaş huzur ve sağlık içinde yaşayamıyor!

3 Müthiş örnek şunlar;Bunların toplam suçları 100 sayfalık raporu geçer…

            1- 20’den fazla mahkeme kararını umursamayan, uygular gibi görünüp zulmüne devam eden Konya Ticaret Odası eski başkanı Hüseyin Üzülmez. Bütün bunlara rağmen AK Parti bunu listesine alıp milletvekili seçtirdi !.. En kıt akıllı vatandaş bile şu soruyu merak eder: Ya adalet sistemi çok bozuk ve zalim, ya da AK Parti çok bozuk ve zalim! Eğer Hüseyin Üzülmez iyi bir insan ise ve devlet bunu destekliyor seviyorsa, o zaman yargı sistemi sapık, biz niye yargıya başvuralım, değil mi! Sonuçta milletvekili olan zaten bütün günahlarından arındı (!)

          2- Hakkında 27. suç duyurusunun yargıya yapıldığı basında da bildirilen Pankobirlik, Anadolu Birlik Holding Ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Recep Konuk. Onlarca suçu bildirildi, yıllarca hiçbir şey yapılmadı. Sonunda geçen Haziran 2011’de bakanlık müfettişleri soruşturmaya başlamışlardır. Şehrin gerçek suç imparatoru bu adama yargı ne yapabilecek merak ediyoruz! Daha geçen 13 Temmuz 2011’de www.derinkulis.com sitesinde Recep Konuk hakkında ne kadar haber varsa mahkeme kararıyla kaldırıldığı bildirildi. Demek ki adam yargıyı da etkisine almış veya satın almış! Biz onun hakkındaki 13 suçu inceledik; hepsi gerçeği yansıtan, makul, inandırıcı ve ekli belgelerle de ispatlı mahiyette. Hepinizin bir gün sonu gelecek!

          3- Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil ŞAHİN. Halil Bey’in ve yandaşlarının yaptığı, sadece bir grubun tespit ettiği 10 kadar zulüm ve kanunsuzluk vardır,muhtemelen onlarca. Bir internet sitesinde kayıtlıdır. Eski Milli Eğitim Bakanı’na, Adalet Bakanlığı’na hem gazeteden açık mektup hem mağdur vatandaşlardan bir çok şikayet dilekçesi gittiği halde hiçbir şey yapılmamış, birbirlerini aklamışlardır! Bu adamı devlet niye seviyor ve arka çıkıyor, biliyor musunuz? Çünkü onların kanunsuz isteklerini, torpillerini uysal bir hizmetkar gibi yerine getiriyor, bakmayın onların kanuna uygun dediğine !… Bakalım Cennet ile Cehennem arasındaki Mahşer Meydanında kendilerini aklayabilecekler mi?

Yani ortada ne insanlık var, ne adalet! Kötülüğün egemen olması için tek gereken şey, iyilerin hiçbir yapmaması gerçek olmuştur! Adeta birçok ülke suç imparatorluğu olmuştur! Bu, 3-5 dürüst vatandaş ve gazeteciyle temizlenecek bir virüs salgını değildir! Bir kükreyin de hep birlikte maskeli zalimleri pişmanlık çölüne gönderelim! Yüce Yaratıcı,iyiliğin egemenliği için mücadele etmeyenleri Cennetine koymayacak! Allah’ın lütfu ve azizlerin manevi yardımı , iyi ve adil hükümdarlarla beraber olsun!

Fenerbahçe Kulübü’ndeki ve Deniz Feneri’ndeki yolsuzluklarla ilgili girişim ve operasyonlardan dolayı ilgili yetkilileri tebrik ediyoruz,işiniz rast gitsin, Allah c.c., melekler ve evliyanın ruhları yardımcınız olsun ! İşte her şehir , her yer böyle çetelerle dolu…Çok büyük bir mücadele gerekli…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayip Erdoğan ağabey, siz nefs-i levvameyi yaşamış insanlarsınız yani doğruyu yanlışı ayırt eden, kusur işlediğinde kendini kınayan derece; size biraz hürmetimiz vardır,isterseniz bir kenara çekilip kendinizi Allah’a adayın, münafık halk ve zalim resmi kurumlar hak ettiğini bulacak! Ne olacak biliyor musunuz; Allah iti ite ısırtacak! Yani atasözü tersine dönecek! En yakın dostlarınızdan daha fazla bize inanın !

       22.07.2011 Cuma Özgür ZÜLKARNEYN

Reklamlar