2010-07-30_600x876_2001-2010 Arası Haksızlıklar İçin Müracaat Edilen 22 Kurum-Kişi

ÖZCAN AİLESİ’NİN 10 YIL BOYUNCA 20 HAKSIZLIK İÇİN YAPTIĞI  73 MÜRACAATA SAĞIR VE KÖR GİBİ DAVRANAN SUÇLU-GÜNAHKARLAR YAPTIKLARININ BOŞA GİTTİĞİNİ CEHENNEM KARŞISINDA ANLAYACAKLAR!

 

* Hâlâ Dünyada İken Doğru İşler ve İyilik Yapmaya, Kul Hakkı Ödemeye Fırsat Var

          Azabı hak eden insan, pişmanlığını ahiret gününde dile getirecektir. Kuran’da cehennem halkının pişmanlıklarını içeren konuşmalar bildirilerek insanlar uyarılmaktadırlar. Bu ayetlerden biri de şöyledir:

Ya da azabı gördüğü zaman: "Benim için bir kere daha (dünyaya dönme fırsatı) olsaydı da, ihsan edenlerden (iyi iş yapanlardan) olsaydım" (diyeceği günden sakının). (Kur’an-ı Kerim, Zümer Suresi, 58)

* Dünyada İyi İşler Yaptıklarını Zannettikleri Halde, Çabaları Boşa Gidenler

De ki: Size, (yaptıkları) işler bakımından en çok ziyana uğrayanları bildirelim mi? (Bunlar;) iyi işler yaptıklarını sandıkları halde, dünya hayatında çabaları boşa giden kimselerdir. (Kehf Süresi: 103-104.Ayetler)

* Suçlu-Günahkarlar, Cehennem Karşısında Bütün Dünyayı Feda Etmek İsteyecek, Hiçbiri Kabul Edilmeyecek!

      Kuran’da bildirildiği gibi, inkar edenlerin canları acı içinde alınacaktır. Hayatı boyunca en çok değer verdiği ailesi, arkadaşları, akrabaları, çok sevdiği işi, arabası, evi, malı-mülkü hepsi tamamen değerini yitirir. Artık çaresiz ve yalnız kalmış, korkusu daha da artmıştır. Bu durumda inkar eden kişi tüm hayatını boşa geçirdiğini ve Allah’ın rızasına yönelik hiçbir şey yapmadığını fark ederek derin bir pişmanlık duyar. Korku ve pişmanlık içinde azaptan kurtulabilmek için çareler arar ve bütün sevdiklerini feda etmek ister:

 

         (Böyle bir günde) Hiçbir yakın dost bir yakın dostu sormaz. Onlar birbirlerine gösterilirler. Bir suçlu-günahkar, o günün azabına karşılık olmak üzere, oğullarını fidye olarak vermek ister; kendi eşini ve kardeşini, ve onu barındıran aşiretini de; yeryüzünde bulunanların tümünü (verse de); sonra bir kurtulsa. Hayır; (hiçbiri kabul edilmez). Doğrusu o (cehennem), cayır cayır yanmakta olan ateştir. (Mearic Suresi, 10-15)

26.07.2011, Değişiklik:11.08.2011

E.Özcan

Adres: Sanal Kardelen Kütüphane Evrensel Keşifler

P.K. 269,Nalçacı 42001 KONYA

         NOT: http://kardelenx2012.wordpress.com sitesinde açıklanan, 2001 yılından itibaren resmi kurumların yaklaşık 10 kişiye yaptığı 30’dan fazla haksızlıkta kul hakkı olarak manevi tazminat ödemesi gerekiyor! Kıyamete kadar kul hakkı yok olmaz ! İlgililer, ölümcül iki ihmal olayının her biri için 50.000 TL;iftira,tayin haksızlığı,sınıf ayrımcılığı vb. zulümlerde 3000’er TL.tazminatı arkadaşımız/akrabamız M.Özcan’ın T.İş Bankası,Konya Şube, Iban No: TR130006400000145001742451 hesabına yatırırlarsa İlahi Adalet’in cezasından kurtulurlar!

Birçok uygarlık ve kurum,bir süvarinin atının nalındaki çiviyi çalan hırsızı savunmakla helak olur!

Reklamlar